VSCO Film - profesjonalny Instagram dla Lightrooma, ACR i Aperture

Filtr Kodak Portra 160 ++ © Brian Rickey

Filtr Kodak Portra 160 ++ © Brian Rickey

Firma VSCO oferuje emulatory klasycznych filmów fotograficznych, ostatnio również natychmiastowych — Polaroida, Fuji i The Impossible Project.

Firma VSCO zajmuje się produkcją emulatorów analogowych filmów fotograficznych dla popularnego oprogramowania – Adobe Lightroom, Adobe Camera Raw i Aperture. Pluginy oferowane przez VSCO pozwalają uzyskać na zdjęciach cyfrowych wygląd klasycznych klisz czarno-białych i kolorowych Fuji, Kodaka i Ilford, i sprzedawane są pod postacią plików do ściągnięcia w cenie od 80 do 120 dolarów (odpowiednio zestawy Film 01, 02, 03). Najnowszy pakiet pluginów – VSCO Film 03 – imituje wygląd klisz natychmiastowych Polaroida, Fuji i The Impossible Project.

© VSCO.co

Filtry VSCO w najnowszym pakiecie pozwalają na daleko idącą edycję – użytkownik nie tylko wybiera kliszę, którą chce naśladować, ale ma również możliwość manipulowania ostrością, winietowania, może wprowadzić efekt starego obiektywu itp. Poprzednie pakiety dawały mniejszą swobodę – po prostu nanosiły efekt konkretnego filmu na zdjęcie.

© VSCO.co

Oferta VSCO obejmuje – oprócz pakietów filtrów – również VSCO Keys, wirtualną klawiaturę pozwalającą wprowadzać wygodne skrótowe komendy w Lightroom 3 i 4 (można wypróbować je za darmo), oraz aplikację mobilną VSCO Cam służącą do edycji zdjęć wykonanych smartfonem.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

VSCO, choć nazwaliśmy go profesjonalnym Instagramem, jest emulatorem konkretnych filmów – nie filtrów z popularnej aplikacji. Pakiet filtrów znanych z Instagrama jest również dostępny dla Lightrooma, o czym pisaliśmy niedawno.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! Nadchodzi Sony A7S III - potężny bezlusterkowiec do filmowania