Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :)

© Pixelistes

© Pixelistes

Francuzi prowadzący stronę Pixelistes poddali Nikona D3s wyrafinowanym torturom. Aparat przeszedł próbę ognia, wody, lodu i błota i… wciąż działał.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Nikonie D3s, który wyszedł cało z bardzo drastycznej sytuacji — upadku z rozpędzonego motoru. Dzisiaj Internet podbija test wytrzymałości, któremu poddano ten sam model. Słynący z odporności model przetrwał testy w kosmosie, jednak chyba nigdy nie zaserwowano mu takich męczarni, jak z rąk Francuzów prowadzących portal Pixelistes.

© Pixelistes

Portal opublikował 15-minutowy, mrożący krew w żyłach filmik, na którym można zobaczyć przebieg "crash testu". Nikon D3s przeszedł na nim kąpiel błotną, został oblany wodą i zamrożony w zamrażarce, a wreszcie wrzucony do ogniska. Testy przetrwał - oficjalnie można uznać więc go za aparat prawie niezniszczalny. Prawie — czytaliśmy bowiem o pechowym Nikonie, który wpadł pod samochód i został uznany przez serwis za niemożliwy do naprawienia.

© Pixelistes
© Pixelistes
© Pixelistes

Zobacz również: Wideotest Nikona D600

Zobaczcie film z testów przeprowadzonych przez Pixelistes:

Źródło: pixelistes.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C