Tak brzmi Symfonia Nikonów

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Jak wykorzystać aparat fotograficzny, a właściwie 14 aparatów, jako instrumenty muzyczne? Oto odpowiedź — symfonia na orkiestrę złożoną z aparatów Nikona (wartych w sumie 30 tysięcy dolarów).

Przy odrobinie dobrych chęci można uczynić z aparatu fotograficznego instrument muzyczny. Doświadczenia kompozytorów XX wieku sprawiły w końcu, że nie ma właściwie znaczenia, na czym gramy — liczy się idea. Dlaczego więc nie aparat?

Kanadyjski fotograf Benjamin Von Wong, pracownik sklepu Nikona Elvis Do i kompozytor Andrew Kesler zgromadzili w jednym miejscu 14 Nikonów (Nikon D800E, D4, D700, D7100, D7000, D800, D3, D3s, D5200, D600, lampa Nikon SB-900) i eksperymentowali z dźwiękiem powstającym przy uruchamianiu różnych ustawień w menu i naciskaniu spustu migawki. Jakie modele posłużyły za instrumenty w fotograficznej orkiestrze i jakie nuty wydają poszczególne ustawienia, można zobaczyć na poniższym schemacie:

A oto rezultat — trzeba przyznać, że robi wrażenie:

Przy okazji — Benjamin Von Wong to w ogóle ciekawa postać. Jest inżynierem, który dla fotografii porzucił pracę w górnictwie. Jak sobie radzi w zupełnie innej dziedzinie? Możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: vonwong.com

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C