Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk

MeCam to mały aparat, który pozwala na robienie zdjęć i kręcenie filmów bez użycia rąk – można nosić go na szyi lub jak przypinkę. Pomysłowy gadżet dla fotografa, a może raczej coś dla domorosłego szpiega?

Okulary Google Glass jeszcze nie trafiły do powszechnego użytku, ale zainteresowani ich właściwościami być może zwrócą uwagę na mniej zaawansowane urządzenie, które trochę przypomina nowy wynalazek Google'a. MeCam wygląda niepozornie — jak przypinka albo stoper, waży niewiele, a jego najważniejszą funkcją jest możliwość filmowania w jakości 720p lub robienia 5-megapikselowych zdjęć bez używania rąk. Jeśli więc dla kogoś fotografia mobilna była za mało wygodna i dyskretna, może spróbować wejść na kolejny poziom zaawansowania. Do tego MeCam jest stosunkowo niedrogi – wersja o pamięci 4 GB kosztuje 50 dolarów (zamówienia składa się na stronie producenta).

Twórcy MeCam adresują swój wynalazek przede wszystkim do miłośników sportu, którzy chcieliby np. nagrywać trasy rowerowych wypraw podczas jazdy, ale także do zwolenników lifeloggingu, czyli relacjonowania wydarzeń z własnego życia na bieżąco w Sieci („życie pędzi do przodu, łap każdą chwilę” - zachęcają twórcy MeCam na swoim profilu w serwisie Tumblr). Dla kierowcy, rowerzysty czy spadochroniarza to faktycznie świetne rozwiązanie, które w dodatku minimalizuje ryzyko rozproszenia uwagi i ewentualnego wypadku. MeCam z pewnością przyda się też reporterowi wojennemu.

Z drugiej strony… dyskrecja i „niewidzialność” tego gadżetu budzą pewne obawy – to wymarzony pomysł dla różnego rodzaju szpiegów, podglądaczy, szantażystów i wszystkich, którzy lubią wtykać nos w cudze sprawy. W dobie kontrowersji związanych z prywatnością w Internecie to może być dyskusyjna propozycja.

Jak wypada MeCam w praktyce, możecie zobaczyć na stronie internetowej, na Facebooku, Tumblrze i Instagramie.

Źródło: mecam.me

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie