Canon EOS 6D – pełna klatka w dobrej cenie [AKTUALIZACJA]

© Canon

© Canon

Nikon D600, o którym pisaliśmy niedawno, szybko doczekał się konkurencji. Mamy już oficjalne informacje na temat nowej, tańszej pełnej klatki Canona.

Budżetowa lustrzanka pełnoklatkowa Nikona — model D600, o którym niedawno informowaliśmy, wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych czytelników. Wiadomość nie mogła pozostać długo bez odpowiedzi ze strony Canona i oto w Internecie pojawiły się pierwsze wiadomości na temat modelu EOS 6D. Jeśli wierzyć przeciekom, ta najmniejsza i najlżejsza lustrzanka Canona będzie dostępna w klasie cenowej poniżej 2000 dolarów (sugerowane ceny w Polsce: EOS 6D Body — 7799 zł, EOS 6D 24–105IS — 10999, nowy grip — 789 zł, nowa matówka — 119 zł), a do sklepów ma trafić w grudniu tego roku. Są już dostępne pierwsze zdjęcia, a jeszcze więcej informacji z pierwszej ręki dostarczymy zapewne już wkrótce z relacji z Photokiny, gdzie aparat zostanie zaprezentowany.

© Canon

Jak wynika z ujawnionej specyfikacji, model EOS 6D będzie wyposażony w uszczelniony, częściowo magnezowy korpus z wejściem na karty SD, o wymiarach 145 x 111 x 71 mm i wadze 770 g. W środku znajduje się zupełnie nowy model 20.2-megapikselowej matrycy CMOS i procesor Digic 5+. Jak zapewnia producent, aparat pracuje w zakresie ISO od 100 do 25600 (z rozszerzeniem 50–102400) i może wykonać do 4.5 klatek/sekundę. Pozwala też nagrywać filmy w Full HD (1920×1080).

© Canon

Inne cechy aparatu, na które warto zwrócić uwagę to 11-punktowy system AF z jednym punktem centralnym krzyżowym (f 2,8) pracujący od -3EV — jak wyjaśnia producent, system najlepiej spośród wszystkich stworzonych do tej pory przez Canona sprawdza się w słabym świetle. Aparat oferuje wybór trybów kreatywnych, tryb HDR oraz funkcję wielokrotnej ekspozycji. Ponadto EOS 6D może pochwalić się 3-calowym (7,7 cm) wyświetlaczem LCD oraz wbudowanymi Wi-Fi i GPS (co powoli staje się standardowym rozwiązaniem).

Zobacz również: Wideotest Canon Powershot SX500 IS

© Canon

Reakcja Sieci jest na razie mieszana – od oczywistego zaciekawienia nowym modelem po komentarze, że nowość Canona nie różni się specjalnie od modelu 5D Mark II. Jak sprawdza się w praktyce, zapewne przekonamy się już niebawem. Szczegółową specyfikację można znaleźć tutaj.

Źródło: canonrumors.com

Zobacz więcej artykułów z serii: Photokina 2012

Podziel się:

Przeczytaj także: