W skrócie: Tomasz Gudzowaty ocenia portfolio, „Blue” w Krakowie, Kishin Shinoyama w Katowicach

© Tomek Niewiadomski

© Tomek Niewiadomski

Jakie wystawy odwiedzić w najbliższych dniach? Tomasza Niewiadomskiego w krakowskim muzeum Manggha, samego Kishina Shinoyamy w Katowicach. W Krakowie odbędzie się przegląd portfolio, które oceniać będzie Tomasz Gudzowaty.

Spotkanie z Tomaszem Gudzowatym

Grupa FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki wspólnie z Akademią Nikona i Szerokim Kadrem uruchamiają projekt „Przetwórnia”. To inicjatywa skierowana do aspirujących fotografów i studentów kierunków artystycznych. Każdy uczestnik może nadesłać swoje miniportfolio – wybór od 5 do 15 zdjęć, które zostaną ocenione przez Tomasza Gudzowatego. Laureat nagród World Press Photo wybierze 10 jego zdaniem najciekawszych, a następnie na spotkaniu finałowym 24 marca 2013 roku wyłoni trójkę zwycięzców, z którymi będzie pracował jako kurator wystawy fotograficznej w galerii Pauza.

Zgłoszenia można przesyłać do 25 lutego 2013 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej i Facebooku.

„Blue” Tomka Niewiadomskiego w Krakowie

© Tomek Niewiadomski

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Tomek Niewiadomski był bohaterem naszego cyklu „Inspiracje”. Wszyscy, którzy w najbliższych tygodniach będą w okolicy krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manngha (ul. Konopnickiej 26), będą mieli okazję zobaczyć z bliska jego fotografie z cyklu „Blue”. Na wystawę składają się zdjęcia z lat 2003–2012, wykonane w technice platinum/palladium. Premiera odbyła się jesienią w Warszawie, jednak każda z odsłon „Blue” będzie zawierać inne zdjęcia.

Wystawa jest czynna od 23 stycznia do 3 marca 2013, wernisaż odbędzie się 22 stycznia.

Kishin Shinoyama w Katowicach

Międzynarodowi artyści tej rangi goszczą u nas nieczęsto, więc dopóki trwa wystawa Kishina Shinoyamy w ramach festiwalu Ars Cameralis (do 20 stycznia), warto się pospieszyć i odwiedzić Katowice. Shinoyama, autor ikonicznego zdjęcia Johna Lennona i Yoko Ono, udostępnił zdjęcia z cyklu „Atokata/Ślady”, ukazujące pejzaż po tsunami. "Natura stworzyła nową naturę. Nie wyglądało to na boską niegodziwość, nie przypominało też piekła — jeśli już, to dostojny, wartościowy pejzaż przepojony pogodną ciszą. Przyglądałem mu się z namaszczeniem, pełen trwogi przed siłą natury; nic innego nie mogłem zrobić", mówił fotograf o pracy w okolicznościach katastrofy.

© Kishin Shinoyama

Wystawa w katowickiej galerii BWA (ul. Korfantego 6) trwa do 20 stycznia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Piotr Trybalski nagrodzony w konkursie Travel Photographer of the Year 2014 Rekordowe wyniki Fotoblogia.pl Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Surrealistyczne zdjęcia Wiktora Franko w Galerii Nizio Fotografia produktowa – kompendium wiedzy Olka Iwaszkiewicza Fotograficzny newsletter Fotoblogia.pl - najlepsze treści w jednym miejscu Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów Adobe Lightroom bez tajemnic - warsztaty Jakuba Kaźmierczyka w trakcie 4. OFFoto 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic - zobacz nagrodzone zdjęcia Konkurs fotograficzny "Jasna strona kadru" pamięci zamordowanego Dawida Korneckiego Kosmiczne zdjęcia nagrodzone w konkursie the Astronomy Photographer of the Year 2014 Relacja ze stoiska firmy Canon na Photokina 2014 Fotografia uliczna według laureatów 4. edycji Leica Street Photo Oto najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie British Wildlife Photography Awards 2014 Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana” Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej