Zbuduj sobie lustrzankę dwuobiektywową z kartonu

© Kelly Angood

© Kelly Angood

Videre to aparat otworkowy, który wygląda jak lustrzanka dwuobiektywowa i który każdy może zbudować sobie sam – jest zrobiony z kartonu.

Dwa lata temu Kelly Angood zaprojektowała aparat otworkowy, który obsługiwał film 120, a z zewnątrz prezentował się całkiem jak prawdziwy Hasselblad. Projekt nie został w końcu zrealizowany, ponieważ firma Hasselblad nie zgodziła się na wykorzystanie wzoru. Angood nie zrezygnowała jednak całkowicie z pomysłu i stworzyła nowy aparat otworkowy w kartonowej obudowie, tym razem własnego pomysłu.

© Kelly Angood

Videre, bo tak nazywa się aparat, wygląda jak lustrzanka dwuobiektywowa z połowy XX wieku. Aktualnie trwa kampania na Kickstarterze, która ma umożliwić Angood masową produkcję aparatów. Prosty model każdy może zbudować sobie sam – docelowo każdy zamawiający może otrzymać zestaw elementów do wycinania, a w wyższej cenie – aparat Videre gotowy do użycia.

© Kelly Angood

Angood wpadła na pomysł zbudowania aparatu typu „zrób to sam” na studiach, kiedy marzyła o własnym aparacie średnioformatowym, ale nie było jej stać na taką inwestycję. Postanowiła więc zbudować urządzenie, które przynajmniej z zewnątrz będzie wyglądało jak kultowy Hasselblad. Nowy, autorski wzór przypomina Rolleiflexa i jest ciekawostką, która może zainteresować miłośników eksperymentowania, zabaw fotograficznych, a przede wszystkim dobrego wzornictwa.

Stronę projektu można zobaczyć tutaj.

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :) Jak zmienić starą kartę hotelową w osłonę na wyświetlacz?

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce