Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :)

© Pixelistes

© Pixelistes

Francuzi prowadzący stronę Pixelistes poddali Nikona D3s wyrafinowanym torturom. Aparat przeszedł próbę ognia, wody, lodu i błota i… wciąż działał.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Nikonie D3s, który wyszedł cało z bardzo drastycznej sytuacji — upadku z rozpędzonego motoru. Dzisiaj Internet podbija test wytrzymałości, któremu poddano ten sam model. Słynący z odporności model przetrwał testy w kosmosie, jednak chyba nigdy nie zaserwowano mu takich męczarni, jak z rąk Francuzów prowadzących portal Pixelistes.

© Pixelistes

Portal opublikował 15-minutowy, mrożący krew w żyłach filmik, na którym można zobaczyć przebieg "crash testu". Nikon D3s przeszedł na nim kąpiel błotną, został oblany wodą i zamrożony w zamrażarce, a wreszcie wrzucony do ogniska. Testy przetrwał - oficjalnie można uznać więc go za aparat prawie niezniszczalny. Prawie — czytaliśmy bowiem o pechowym Nikonie, który wpadł pod samochód i został uznany przez serwis za niemożliwy do naprawienia.

© Pixelistes
© Pixelistes
© Pixelistes

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Zobaczcie film z testów przeprowadzonych przez Pixelistes:

Źródło: pixelistes.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce