Tak brzmi Symfonia Nikonów

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Jak wykorzystać aparat fotograficzny, a właściwie 14 aparatów, jako instrumenty muzyczne? Oto odpowiedź — symfonia na orkiestrę złożoną z aparatów Nikona (wartych w sumie 30 tysięcy dolarów).

Przy odrobinie dobrych chęci można uczynić z aparatu fotograficznego instrument muzyczny. Doświadczenia kompozytorów XX wieku sprawiły w końcu, że nie ma właściwie znaczenia, na czym gramy — liczy się idea. Dlaczego więc nie aparat?

Kanadyjski fotograf Benjamin Von Wong, pracownik sklepu Nikona Elvis Do i kompozytor Andrew Kesler zgromadzili w jednym miejscu 14 Nikonów (Nikon D800E, D4, D700, D7100, D7000, D800, D3, D3s, D5200, D600, lampa Nikon SB-900) i eksperymentowali z dźwiękiem powstającym przy uruchamianiu różnych ustawień w menu i naciskaniu spustu migawki. Jakie modele posłużyły za instrumenty w fotograficznej orkiestrze i jakie nuty wydają poszczególne ustawienia, można zobaczyć na poniższym schemacie:

A oto rezultat — trzeba przyznać, że robi wrażenie:

Przy okazji — Benjamin Von Wong to w ogóle ciekawa postać. Jest inżynierem, który dla fotografii porzucił pracę w górnictwie. Jak sobie radzi w zupełnie innej dziedzinie? Możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: vonwong.com

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce