Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk

MeCam to mały aparat, który pozwala na robienie zdjęć i kręcenie filmów bez użycia rąk – można nosić go na szyi lub jak przypinkę. Pomysłowy gadżet dla fotografa, a może raczej coś dla domorosłego szpiega?

Okulary Google Glass jeszcze nie trafiły do powszechnego użytku, ale zainteresowani ich właściwościami być może zwrócą uwagę na mniej zaawansowane urządzenie, które trochę przypomina nowy wynalazek Google'a. MeCam wygląda niepozornie — jak przypinka albo stoper, waży niewiele, a jego najważniejszą funkcją jest możliwość filmowania w jakości 720p lub robienia 5-megapikselowych zdjęć bez używania rąk. Jeśli więc dla kogoś fotografia mobilna była za mało wygodna i dyskretna, może spróbować wejść na kolejny poziom zaawansowania. Do tego MeCam jest stosunkowo niedrogi – wersja o pamięci 4 GB kosztuje 50 dolarów (zamówienia składa się na stronie producenta).

Twórcy MeCam adresują swój wynalazek przede wszystkim do miłośników sportu, którzy chcieliby np. nagrywać trasy rowerowych wypraw podczas jazdy, ale także do zwolenników lifeloggingu, czyli relacjonowania wydarzeń z własnego życia na bieżąco w Sieci („życie pędzi do przodu, łap każdą chwilę” - zachęcają twórcy MeCam na swoim profilu w serwisie Tumblr). Dla kierowcy, rowerzysty czy spadochroniarza to faktycznie świetne rozwiązanie, które w dodatku minimalizuje ryzyko rozproszenia uwagi i ewentualnego wypadku. MeCam z pewnością przyda się też reporterowi wojennemu.

Z drugiej strony… dyskrecja i „niewidzialność” tego gadżetu budzą pewne obawy – to wymarzony pomysł dla różnego rodzaju szpiegów, podglądaczy, szantażystów i wszystkich, którzy lubią wtykać nos w cudze sprawy. W dobie kontrowersji związanych z prywatnością w Internecie to może być dyskusyjna propozycja.

Jak wypada MeCam w praktyce, możecie zobaczyć na stronie internetowej, na Facebooku, Tumblrze i Instagramie.

Źródło: mecam.me

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"